Gra Jetpack Joyride na PC

Gra Jetpack Joyride w krótkim czasie stała się popularna zarówno na platformie iOS jak i na Androidzie. Ilość ściągnięć bije na głowę inne podobne produkcje i jasno wskazuje, że jest to pozycja na najwyższym poziomie. Fakt, że jest ona darmowa sprawił, że posiada rzesze fanów, którzy chcieliby pograć nie tylko na urządzeniu mobilnym. Producent wyszedł wszystkim fanom naprzeciw i udostępnił wszystkim wersję na PC!

By zagrać w wersję PC gry Jetpack Joyride wymagane jest jedynie konto na facebooku. Nie trzeba nic instalować, ponieważ gra uruchamia sie w przeglądarce internetowej. Identycznie jak w wersji mobilnej czeka na nas mnóstwo misji, które motywują do bicia kolejnych rekordów i zbierania jak największej liczby monet by odblokować jak najszybciej ulepszenia i ułatwienia.

Wersja PC posiada sterowanie identyczne jak w przypadku wersji mobilnej. Jedyną różnicą jest fakt wykorzystania przycisku myszy zamiast ekranu dotykowego. W momencie gdy przycisk myszy trzymamy wciśnięty bohater unosi się do góry, zaś opada po zwolnieniu przycisku. Naszym zadaniem jest przelecieć jak największy dystans zbierając przy okazji monety oraz wszelkiego rodzaju bonusy ułatwiające rozgrywkę. Żeby nie było zbyt łatwo i nudno czeka na nas mnóstwo pułapek i utrudnień, które tylko czekają by zabić naszego bohatera.

Zręczność i odrobina refleksu pozwala na bicie kolejnych rekordów swoich, jak i naszych znajomych. Podstawowym środkiem transportu w grze jest plecak rakietowy, który nasza postać kradnie z laboratorium. Podczas rozgrywki znaleźć możemy bonusy aktywujące czasowo takie dodatki jak latający motocykl, czy też antygrawitacyjny kombinezon pozwalający na chodzenie po suficie. Oprócz bonusów czasowych skorzystać możemy ze sklepiku, w którym za zebrane podczas gry pieniądze kupić możemy na stałe różnego rodzaju ulepszenia i ułatwienia, pozwalające na pokonanie większego dystansu i zdobycie większej ilości punktów rankingowych.

Największą zaletą gry jest jej dostępność z poziomu przeglądarki, dzięki czemu zagrać możemy na dowolnym komputerze bez konieczności noszenia gry ze sobą na nośniku. Uwagę przyciąga bardzo ładna oprawa graficzna będąca połączeniem stylu rysunkowego z grafiką pikselową. Szczególnie dobrze dopracowane są efekty specjalne.